Amaya, собствениците на PokerStars, бяха осъдени да платят 870 млн. на щата Кентъки като обезщетение за периода, в който сайтът е работил незаконосъобразно в американския щат – между 2006 и 2011 година.
Предната инстанция бе осъдила компанията да плати 290 млн., но размерът бе утроен на базата на закон от 19-ти век.
Според Amaya, брутната печалба за този период на PokerStars e била приблизително 10 млн. долара. Съдът обаче се позова единствено на сумите, които са загубили играчите, без да вземе под внимание, че те все пак са и печелили.
По силата на закон от 1833 г., щатът реши, че може да търси обезщетение от името на играчите, които са загубили пари.
