• +18 | T&C
  • 500лв.
  • Собствениците на PokerStars осъдени да платят 870 млн. долара в Кентъки

    PokerStars осъдени да платят 870 млн. долара в Кентъки

    Amaya, собствениците на PokerStars, бяха осъдени да платят 870 млн. на щата Кентъки като обезщетение за периода, в който сайтът е работил незаконосъобразно в американския щат – между 2006 и 2011 година.

    Предната инстанция бе осъдила компанията да плати 290 млн., но размерът бе утроен на базата на закон от 19-ти век.
    Според Amaya, брутната печалба за този период на PokerStars e била приблизително 10 млн. долара. Съдът обаче се позова единствено на сумите, които са загубили играчите, без да вземе под внимание, че те все пак са и печелили.

    По силата на закон от 1833 г., щатът реши, че може да търси обезщетение от името на играчите, които са загубили пари.

    ОЩЕ НОВИНИ