Общо 24 футболни срещи в Литва са заподозрени като потенциално уговорени през 2019 г., според данни на Литовската футболна федерация.
Данните бяха изнесени на среща в Министерството на финансите, в която бяха дискутирани различни начини за справяне с корупцията в залозите. На срещата присъстваха представители на хазартната индустрия в страната.
Докато за 24 срещи има данни, че е възможно да бъдат уговорени, футболната федерация все пак призна, че е трудно да се определи с точност бройката на компрометираните срещи в страната.
В Литва е незаконно и се наказва със затвор до 4 години, ако залагаш в спортно събитие, в което участваш. Операторите от своя страна са длъжни да отказват залози от подобни лица или да не изплащат печалбите им, ако залозите все пак бъдат поставени.
